Pojemniki próżniowe do przechowywania żywności - dlaczego warto
Pojemniki próżniowe do przechowywania żywności – dlaczego warto?
5 czerwca, 2020
Dlaczego przefiltrowana woda jest gorzka
Dlaczego przefiltrowana woda jest gorzka?
19 czerwca, 2020
Pokaż wszystkie

Butelka filtrująca – na ile starcza filtr?

Butelka filtrująca - na ile starcza filtr

Butelki filtrujące cieszą się dziś nie mniejszą popularnością, co dzbanki filtrujące. O ile dzbanka nie można zabrać ze sobą wszędzie, butelka może nam towarzyszyć od rana do wieczora. Świetnie sprawdzi się w szkole, w pracy, na siłowni czy na sali fitness. To prosty sposób, by mieć zawsze przy sobie zdrową, czystą i świeża wodę w zgrabnym opakowaniu.

Butelka filtrująca Dafi

Nikomu nie trzeba z pewnością przedstawiać naszej rodzimej marki Dafi, producenta dzbanków, filtrów przepływowych oraz butelek do filtrowania wody, a także kilku innych kuchennych akcesoriów. Jak działa butelka filtrująca Dafi?

Butelka z filtrem marki Dafi to najlepsza alternatywa dla wody butelkowanej kupowanej w sklepie. Picie kranówki, która jest odpowiednio przefiltrowana, a więc oczyszczona to najlepszy sposób na spore oszczędności dla budżetu miesięcznego, a także ulga dla środowiska naturalnego, które i tak mierzy się z całymi górami plastiku niemal na każdym zakątku naszej planety.

Butelka filtrująca pozwala nam bez obaw pić wodę z kranu, która w butelce tejże jest filtrowana przy pomocy filtra węglowego. Węgiel cechuje się dużymi właściwościami absorpcji zanieczyszczeń i dzięki tej właściwości usuwa z wody kranowej pozostałości metali ciężkich, chloru i jego pochodnych, a także wielu najmniejszych zanieczyszczeń mechanicznych wynikających z przepływu wody rurami wodociągowymi. Woda filtrowana jest na bieżąco, a więc przepływa ona przez filtr, który ją filtruje w momencie picia.

Największymi zaletami butelek filtrujących są:

– oszczędności- nie kupując codziennie wody w butelkach, a musząc kupić jedynie jeden filtr miesięcznie, oszczędzamy nawet 100- 130 złotych w portfelu,

– ekologia,

– szeroki wybór butelek, możliwość wyboru takiej, która najlepiej nam odpowiada- od wyglądu i pojemności zaczynając, na tworzywie z jakiego wykonana jest butelka kończąc,

– dobra cena,

– lepsze parametry pitej wody- przefiltrowana woda ma lepsze walory organoleptyczne niż woda prosto z kranu.

Koszt jednej butelki to, w zależności od marki i pojemności, około 30- 50 złotych. Do tego doliczyć także trzeba koszty filtrów- butelka zawsze sprzedawana jest z filtrem startowym, dopiero później trzeba dokupić nowy filtr. Koszt filtra do butelki do wydatek rzędu ok. 30 złotych (to cena za dwupak, ponieważ filtry DAFI sprzedawane są podwójnie).

Na ile wystarcza filtr w butelce?

Filtr w butelce Dafi wymieniamy, podobnie jak w przypadku dzbanków filtrujących, regularnie co około cztery tygodnie. Ważne jest, by tego przestrzegać i pilnować, ponieważ jedynie wydajny filtr jest w stanie w 100% spełniać swoją funkcję. Przez ten czas, te kilka tygodni, jeden filtr może wydajnie przefiltrować nawet około 150 litrów wody, co odpowiada około stu półtoralitrowym butelkom wody ze sklepu.

Jeśli mamy filtr do butelki, który jest wciąż nierozpakowany, pamiętać trzeba, iż jego ważność wynosi około 5 lat. Należy przy tym pamiętać o właściwym przechowywaniu, tj. w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu.